Úvod Správy Mládež Belasá mládež: Starší dorast na úvod s deviatimi gólmi

Belasá mládež: Starší dorast na úvod s deviatimi gólmi

Prehľad výsledkov mládeže.

Počas uplynulého víkendu vstúpili dorastenecké výbery ŠK Slovan do novej sezóny 2023/24. Naši dorastenci si zmerali sily s Michalovcami.

Belasá U19 zažila fantastický vstup do ročníka, keď atakovala magickú desiatku gólov. Zverenci Michala Suchomela dali doma Michalovciam deväť gólov a zároveň si udržali čisté konto. Náš starší dorast si azda nemohol priať lepšie prvé kolo.

Mladší dorastenci cestovali na Zemplín. Belasá U17 po bezgólovom prvom polčase rozhodla o svojom víťazstve rozdielom triedy tromi gólmi po prestávke. Zverenci Mariána Bochnoviča teda na úvod zvíťazili v Michalovciach 3:0. Aj v stretnutí našej U16 padali góly až po prestávke, žiaľ, do našej siete. Belasí podľahli Michalovciam 0:2.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U19 – I. liga starších dorastencov

1. kolo

ŠK Slovan – Zemplín Michalovce 9:0 (5:0) – góly R. Slovák 2, Marko 2, S. N. Murár 2, Spišiak, J. Šalkovič, Balko

Zostava Slovana: Spišák – Spišiak (78. Józsa), Tománek, Bezghuba, R. Slovák, Denko (60. Schmidt), Marko, S. N. Murár (60. Nemeškürti), J. Šalkovič (69. Dornai), Balko (69. Fronko), Ivanics

Michal Suchomel, tréner Slovana U19: "V prvom zápase novej sezóny sme mali dobrý vstup do zápasu, ked už v 4 minúte bolo 2:0. Naďalej sme pokračovali v plnení herných úloh v oboch fázach hry čoho odmenou nám bolo víťazstvo 9:0."

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

1. kolo

Zemplín Michalovce – ŠK Slovan 0:3 (0:0) – Holocsy, Drobný, Mateáš

Zostava Slovana: Malovec – Švec, Dom. Balog, Polakovič, Veľký (84. Lengyel), Gendiar (75. Canolli), Holocsy, Mateáš, Rúsek (84. Lembak), Jarošinec (57. Drobný), Kotúček (75. Horváth)

Slovan U16 – I. liga mladších dorastencov

1. kolo

Zemplín Michalovce – ŠK Slovan 2:0 (0:0)

Zostava Slovana: Gramblička – Féder (76. Danchuk), Botka (76. Mich. Hacker), Víg, Palider, L. Šalkovič, Rajčan, Pomšahár, Toplanský (57. Treplan, 76. Halla), Lukáček (76. Lisický), Novák

Attila Illés, tréner Slovana U16: "Zápas nám nevyšiel podľa predstáv. V prvom polčase sme hrali veľmi nepresne a dlho sme držali loptu hlavne v strede poľa. Problém nám robila tráva , ktorá bola v katastrofálnom stave. V obrannej fáze sme neskoro dostupovali a strácali sme osobné súboje. V útočnej fáze sme hrali veľmi pomaly a na zbytočne veľa dotykov. Málo sme boli v pohybe, tým pádom obrana súpera mala čas na všetko reagovať. Chýbali nám nábehy za obranu. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu a vypracovali sme dosť príležitosti na strieľanie gólov, no bohužiaľ boli sme veľmi neefektívni a málo agresívni pri zakončení. V obrannej fáze  sme urobili zbytočné dve veľké chyby z čoho nám súper dal dva góly."