Úvod Správy Mládež Belasá mládež: Žiaci herne i výsledkovo úspešní s Petržalkou

Belasá mládež: Žiaci herne i výsledkovo úspešní s Petržalkou

Prehľad výsledkov mládeže.

Počas uplynulého týždňa a víkendu boli v akcii naše žiacke výbery. Dorastenecká liga mala počas víkendu voľno vzhľadom na prebiehajúce medzištátne zápasy.

Naše žiacke výbery si zmerali sily s Petržalkou. Belasá U15 to doma zvládla s prehľadom a zvíťazila 5:0, pričom po štyroch kolách je v tabuľke stopercentná a vedie svoju súťaž. Ešte o gól viac vsietila belasá U14, ktorá je v tabuľke na treťom mieste.

Aj mladší žiaci boli herne i výsledkovo úspešní. Naša U13 uspela v Petržalke výsledkom 6:2, a mladší žiaci do 12 rokov deklasovali svojho súpera vysoko 17:2.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U15 – I. liga starších žiakov; skupina západ

4. kolo

ŠK Slovan – FC Petržalka 5:0 (2:0) – M. Ricotti, Tomáško, Šimek, Hofstädter, Zavora

Zostava Slovana: Huber – Berko (63. Gjakova), Opanasenko, Zavora, Dopirák (77. Vrána), Šimek (63. Mich. Hacker), Štepanovský, Hofstädter, Tomáško, M. Ricotti (52. T. Marcelli), Vician (52. Listmajer)

Patrik Lipnický, tréner U15: „Napriek tomu, že sa v našej hre objavovali nepresnosti a zbytočné straty lôpt, mali sme zápas herne aj výsledkovo pod kontrolou. Celkom dobre nám fungovali prechodové fázy, dobrými nábehmi sme sa často dostávali do prečíslení a veľkých príležitostí. Nebyť zbrklosti a zlých rozhodnutí vo finálnej fáze, mohlo byť naše víťazstvo ešte výraznejšie.“

Slovan U14 – I. liga starších žiakov; skupina západ

4. kolo

ŠK Slovan – FC Petržalka 6:0 (2:0) – Humolli 3, Lányi, Šmida, Lembakoali

Zostava Slovana: Bôžik – Bálint (47. Humolli), Barczi (36. Katriak), Grožaj, Lukáč (36. Horka), Čahoj, Ružiak, Ščibrány, Lányi (36. Halanda), Sobolovský (36. Lembakoali), Šmida (47. Petro)

Michal Polčic, tréner U14: „Do zápasu sme vstúpili aktívne a podarilo sa nám hneď v úvode streliť gól. Snažili sme hrať kombinačne, priamočiaro, ale na súperovej polovici sme hlavne prvý polčas boli nepresní a chýbal nám väčší pokoj na lopte. V druhom polčase dobre naskočili striedajúci hráči, priniesli oživenie a po pekných akciách sme celkový výsledok navýšili.“

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

4. kolo

FC Petržalka – ŠK Slovan 2:6 (0:3) – Rákai 2, Macháček 2, Stašiniak, Ryška

Zostava Slovana: Maček – T. Ricotti, Bečka, Marek, Macháček, Rákai, Hurban, Ryška, Gregor, Zicho, Ožvold, Murgaš, Biznár, Hromada, Novosad, Hort, Stašiniak

Tomáš Fedák, tréner U13: „V zápase sme od začiatku hrali veľmi organizovane. Vyhrávali sme veľa osobných súbojov a darilo sa nám získavať veľké množstvo lôpt. V prvom polčase sme boli dominantní, agresívnejši a dôraznejší v osobných súbojoch, k čomu som hráčov celý čas viedol. Prvý gól sa nám podarilo streliť po rohovom kope, následne sme zvyšovali na 2:0 z pokutového kopu. Do polčasu sme stihli pridať ešte jeden gól a tak sa do kabín išlo za stavu 3:0 v náš prospech. Súper párkrát pohrozil po našich chybách a nepozornosti, našťastie nedokázal skórovať. V druhom polčase sa striedali lepšie úseky hry s tými horšími. Súper miestami prebral iniciatívu, no nedokázal si vypracovať čistú vyloženú šancu. Postupne sme súpera kondične prevýšili a pridali ďalšie 3 góly. Súper dokázal skórovať po našich nedôrazných odkopoch vo vlastnom pokutovom území, čomu sa v budúcnosti musíme vyvarovať. Dovolím si tvrdiť, že sme dnes vyhrali zaslúžene a za to sa chcem chlapcom poďakovať, za skvelý bojovný výkon."

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov; skupina západ

4. kolo

FC Petržalka – ŠK Slovan 2:17 (0:8) - Danihel 5, Smaženka 3, T. Hofstädter 2, Kičko 2, Pračko 2, Figuľa, Achberger, Kapusta

Zostava Slovana: Tóth, Hoššo - Achberger, Boledovič, Danihel, Figuľa, Gmuca, Hofstädter, Kapusta, Kičko, Majer, Ondriš, Pračko, Radzo, Samel, Slovinec, Smaženka, Valch

Andrej Kurilla, tréner U12: „Zápas mal jednoznačný priebeh v náš prospech od začiatku do konca. Rozdiel sa ukázal najmä v našej individuálnej kvalite na lopte, a to pri obchádzaní, vedení lopty a prvom dotyku. Až na krátke úseky hry bol herný výkon družstva na vysokej úrovni.“