Úvod Správy Mládež Mladší dorastenci úspešní s Banskou Bystricou

Mladší dorastenci úspešní s Banskou Bystricou

Ako hrali naši mladíci?

Počas víkendu boli v akcii naše dorastenecké výbery, ktoré si zmerali sily s Banskou Bystricou. Prinášame vám pohľad na vystúpenia našich mladíkov.

Starší dorastenci viedli v Banskej Bystrici od 50. minúty gólom Maximiliána Marka, a všetko smerovalo k tomu, že by zápas mohli doviesť do úspešného konca. Dukla však dve minúty pred uplynutím riadneho hracieho času vyrovnala, a v samom závere dokonala úplný obrat. Zverenci Michala Suchomela sú v priebežnom poradí druhí s dvojbodovou stratou na Trenčín.

Mladší dorast do 17 rokov (U17) rozhodol doma s Banskou Bystricou o svojom víťazstve už do prestávky. Belasí v rozmedzí 42 minút skórovali päťkrát. Dva góly dal Lukáš Šalkovič, po jednom pridali Šimon Peter Rúsek, Adam Canolli a Maxim Mateáš. Hostia v druhom polčase už len skorigovali na konečných 5:1 z nášho pohľadu. Zverenci Mariána Bochnoviča sa v tabuľke nachádzajú na tretej priečke.

Aj belasá U16 zvládla svoj domáci súboj s Banskobystričanmi. Naši mladíci položili základ triumfu v prvom polčase presnými zásahmi Maroša Nováka a Timoteja Toplanského. Na rozdiel triedy uzavrel v závere Philip Halla. Belasá U16 je v tabuľke štvrtá.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

Slovan U19 – I. liga starších dorastencov

16. kolo

Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan 2:1 (0:0) – Marko (gól Slovana)

Zostava Slovana: Spišák – J. Šalkovič, Tománek (46. Marko), Bezghuba, R. Slovák (46. Spišiak), Denko, Nemeškürti (56. Schmidt), Balko, Maroš (75. Dornai), S. N. Murár, Ivanics (84. Fronko)

Slovan U17 – I. liga mladších dorastencov

16. kolo

ŠK Slovan – Dukla Banská Bystrica 5:1 (5:0) – L. Šalkovič 2, Rúsek, Canolli, Mateáš

Zostava Slovana: Dáv. Balog – Dom. Balog (46. Kodhaj), Libák, Veľký, Švec, Holocsy (46. Gendiar), L. Šalkovič, Rúsek (63. Kireth), Kotúček (72. Lembak), Mateáš, Canolli