Úvod Správy Juniori Juniorka v dramatickom závere nedosiahla na body

Juniorka v dramatickom závere nedosiahla na body

FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 3:2.

Belasá juniorka v 28. kole MONACObet ligy prehrala v Šamoríne v zaujímavom a dramatickom zápase tesne 2:3. Naši mladíci dvakrát doťahovali náskok súpera, v závere mali aj šance na vyrovnanie, napokon odišli bez bodového zisku.

V prvom polčase sa menilo skóre už v siedmej minúte, keď Csóka otvoril skóre a poslal domácich do vedenia. Viac sa začalo diať po prestávke. Najprv Csóka po brejku domácich zvýšil a belasí už prehrávali o dva góly. Takmer okamžite sa však vrátili do zápasu, keď Martin Mišovič využil nedorozumenie medzi brankárom a obrancom, a znížil na 1:2. O desať minút neskôr domáci Cardoso krásne trafil do ľavého horného rohu, a opäť to bolo o dva. V závere to však bolo opäť dramatické. Mišovič totiž pekne prihral na ľavú stranu šestnástky Martinovi Kušnírovi, ktorý nezaváhal. Belasí následne zatlačili súpera a mohli aj vyrovnať, nepriaznivé skóre sa však už nezmenilo.

Naša juniorka je v tabuľke na dvanástom mieste so ziskom 32 bodov. Belasí sa najbližšie predstavia doma, keď v piatok 10. mája o 17:00 vyzvú na Pasienkoch Považskú Bystricu.

„V prvom polčase sme nehrali dobre. Nechávali sme domácim veľa priestoru, všade sme boli neskoro, opäť sme mu po našej chybe umožnili ísť rýchlo do vedenia. Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší. Vo fázach po kontaktnom góle sme mali viac z hry, ale znovu sme neubránili domácu akciu, a tretíkrát sme inkasovali. V závere sme sa ešte vrátili do zápasu, ale už sme nemali dostatok síl ani kvality na vyrovnanie,“ skonštatoval tréner belasých Vladimír Gála.

FC ŠTK 1914 Šamorín – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 3:2 (1:0)

Góly: 7. a 53. Csóka, 67. Cardoso – 57. Mišovič, 77. Kušnír

Žlté karty: 21. Krivokapič, 45. Nathan, 90. Horváth, 90. Olejník – 41. Kramár, 50. Božík

Rozhodovali: Marsal – Poruban, Tokoš

Návšteva: 432 divákov

Šamorín: Horváth – Nathan, Cardoso (74. Kucman), Raška (35. Kachút), Krivokapič (61. Demjanovič), Rovis, Marič-Bjekič, Vidnyánszky, Žiga, Csóka (74. Owusu), Bajrektarevič (61. Olejník)

Slovan: Hrdina – Kramár (46. Ferleťák), Marušin, Habodasz, Tóth (35. Koseček) – Hornyák (84. Bezghuba), Kušnír – Mišovič, Božík, Spáčil (74. Maroš) – Isaac (74. Marko)