FOTO a VIDEO: Tehelné pole pripravené aj na väčší počet divákov na tribúnach

Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?

Nielen slovné návrhy, ale aj praktická ilustrácia. Dnes sme na Tehelnom poli ukázali ako by mohol na štadión prísť aj väčší počet fanúšikov pri zachovaní potrebného hygienického štandardu. „Ak budeme do konca roka držať na štadióne len tisíc ľudí, slovenský šport to nemusí prežiť,“ hovoril prítomným médiám Ivan Kmotrík ml., ktorý na vlastnom príklade ukázal ako sa fanúšikovia dostanú na štadión a ako môžu sledovať zápas pri zachovaní hygienických opatrení.

Prejdime si spoločne cestu fanúšika, ktorú dnes prítomným médiám ukázal Ivan Kmotrík ml.

1. Vstupenka

Vstupenky je možné si zakúpiť vždy pred zápasom on-line, pričom fanúšik si vstupenku nemusí nutne tlačiť. Stačí sa preukázať QR kódom zo smartfónu.

2. Vstup na štadión

Pred turniketmi sú vyznačené jednotlivé rozostupy, ktoré musia fanúšikovia medzi sebou zachovávať. Rovnako tam sú umiestnené dezinfekčné stojany a usporiadateľ každému návštevníkovi odmeria teplotu bezdotykovým teplomerom. Pri turnikete stačí k čítačke preložiť QR kód, čiže elektronickú vstupenku v smartfóne.

3. Osobná prehliadka

Osobnú prehliadku vykonáva usporiadateľ/ka samozrejme s nasadeným rúškom a rukavicami.

4. Bufet

Rovnako pred bufetmi sú vyznačené rozostupy medzi čakajúcimi fanúšikmi. Na bufetoch sú nainštalované ochranné plexisklá a platba predbieha bezhotovostne (cash-less karta/platobná karta), čiže ani neprichádza k priamemu kontaktu s obsluhou.

5. Šachovnicové sedenie

Na tribúne sú páskou vyznačené nedostupné sedadlá, tie bez pásky sú dostupné pre fanúšikov. Tí sedia v rozostupoch a „šachovnicovo,“ čo ilustrujeme aj na titulnom obrázku.

6. Toalety

V blízkosti každého sektora sú toalety. Ešte pred vstupom na schody, ktorú vedú na toalety, je prítomný usporiadateľ, ktorý do priestoru toaliet pustí len vymedzený počet osôb. Rovnako je k dispozícii dezinfekcia na ruky.

Túto „cestu fanúšika“ si môžete pozrieť aj vo fotogalérii. Naším zámerom bolo jasne ukázať, že sa dajú hľadať riešenia a diskutovať o počte divákov ako o určitom percente z celkovej kapacity. „Radi by sme odborníkom ukázali, že sme schopní zabezpečiť minimálne také hygienické štandardy, aké dnes poznáme z reštaurácií, kín, divadiel, obchodných centier či fitnescentier. Sme za to, aby bol dostupný počet miest stanovený ako percento z kapacity štadióna. Je určite iné, keď je 500 alebo 1000 ľudí na Tehelnom poli, ako keď by bol rovnaký počet na najmenších štadiónoch v lige,“ vyhlásil generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml.

Dnes sme predstavili spôsob, akým by bolo možné pustiť na štadión väčší počet divákov. „Rešpektujeme rozhodnutia odborníkov. Snažíme sa im dať najavo, že máme záujem hľadať riešenia a spôsoby. Samozrejme sme po diskusii s odborníkmi pripravení zapracovať aj ďalšie hygienické podnety. Je pre nás kľúčové mať na tribúnach fanúšikov vo väčšom počte,“ pokračoval generálny riaditeľ klubu.

„Doposiaľ sme počúvali o ekonomických problémoch reštaurácií či kaviarní, no zabudli sme na šport. Pre šport sú diváci kľúčoví. Ak by sme do konca roka zostali na maximálnom počte 1000, tak by následky nielen pre futbal, ale aj pre hokej boli fatálne. Strata na strane príjmov bude obrovská a pýtam sa, ako potom bude šport pokračovať? Potom by sme sa možno dostali k poloprofesionálnym súťažiam, lebo kluby nebudú mať ako a kde vyprodukovať príjmy. Pre nás sú ľudia kľúčoví a neviem si predstaviť ako do konca roka robiť futbal bez nich alebo len pre mizivý počet. Bavme sa ako z tejto situácie von a stanovme férové pravidlá.“

Belasí robia maximum aby otvorili verejnú diskusiu o otvorení športových podujatí pre fanúšikov. „Veríme, že sa podarí vytvoriť priestor na diskusiu. Máme príklady z okolitých krajín, kde púšťajú ľudí na štadióny. Šport udržíme jedine vtedy, ak otvoríme dvere ľuďom. Pokiaľ budeme držať 1000 ľudí, tak šport to neprežije. Toto je realita, ktorej sa pozeráme do očí. Navrhujeme začať na 25 % kapacity a ak budú výsledky dobré, tak po dvoch týždňoch otvoriť tému ďalšieho zvyšovania. Kľúčové je začať sa baviť o percentách z kapacity, nie o absolútnych číslach. Je to nevyhnutné pre záchranu športu na Slovensku,“ dodal Ivan Kmotrík ml.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Guram opísal, ako sa tím učí v Lige majstrov a ako sa vďaka tomu zároveň zlepšuje.
Tigran a jeho pohľad na zápas Ligy majstrov.
Názory trénerov po zápase piateho hracieho dňa ligovej fázy Ligy majstrov UEFA ŠK Slovan Bratislava – AC Miláno (2:3).

Neprehliadnite

Boris Kitka je zo súčasného realizačného tímu Slovana jediný, ktorý na jeseň 1992 zažil pamätný dvojzápas proti AC Miláno. Aj keď do hry nezasiahol a oba zápasy presedel na lavičke, pre vtedy 22-ročného chlapca to bol neopísateľný zážitok.
Prvý vzájomný zápas Slovana Bratislava s AC Miláno sa odohral v jeseni 1992, a väčšina našich fanúšikov, ktorí sa 21. októbra 1992 tlačili v hľadisku Tehelného poľa, na to stretnutie zrejme nikdy nezabudne.
Vychutnajte si fantastickú atmosféru Tehelného poľa počas zápasu Ligy majstrov.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Nike

Hlavný partnerMain partner

Grafobal
Millioneo

Zlatí partneriGold partners

Intergroup
Grafobal Group
© 2024 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.