Úvod Správy Juniori Juniori obrali o body ašpiranta na postup

Juniori obrali o body ašpiranta na postup

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - 1. FC Tatran Prešov 0:0.

Juniori ŠK Slovan Bratislava v 22. kole MONACObet ligy remizovali s Tatranom Prešov 0:0. Belasí mladíci podali proti druhému tímu druhej najvyššej súťaže veľmi dobrý výkon a mali šance aj na to, aby v Bratislave zostali všetky tri body.

Zverenci Vladimíra Gálu nastúpili opäť vo veľmi mladej zostave, a od úvodu vyrukovali na favorizovaný Tatran s dobrým pohybom a koncentrovanou hrou najmä pri defenzíve. Slovanisti v prvom polčase nepustili hostí do šance. Sami hrozili najmä z brejkov, po jednom z nich zakončil Mišovič z nádejnej pozície vedľa.

Po absolútne vyrovnanom prvom polčase prišli po prestávke fázy, počas ktorých mali belasí väčšiu iniciatívu a častejšie loptu na kopačkách. Naše mužstvo malo aj dve veľké šance. Prvú mal Mišovič, ktorý si prebral kolmú prihrávku a bol zoči-voči brankárovi. Vyslal krížnu strelu, ktorá tesne minula vzdialenejšiu žrď. Druhú veľkú príležitosť mal Božík, ten po spätnej prihrávke zakončil z hranice šestnástky nad. Tatran v závere zvyšoval svoju aktivitu. Hrdinovi pri jednej situácii pomohlo aj brvno, a výdatne si zachytal predovšetkým v sedemminútovom nadstavenom čase. Mladý brankár belasých predviedol dva fantastické zákroky, keď vyrazil hlavičku smerujúcu pod brvno i prudkú strelu z voleja, ktorá mierila do šibenice.

Belasí získali zaslúžený bod za remízu, v tabuľke sú aktuálne na desiatom mieste. Belasí sa najbližšie predstavia na pôde lídra súťaže KFC Komárno, ktoré hrá svoje domáce zápasy v Šali. Úvodný výkop je v sobotu 6. apríla o 15:00.

„Dobre sme sa na zápas pripravili a dokázali sme eliminovať silné stránky Prešova, ktorý má svoju kvalitu. Som hrdý na chalanov, ako obetavo bránili a plnili taktické úlohy. Zatvárali sme súperovi nebezpečné priestory, prakticky sme ho nepustili do vyloženej šance až na záverečný tlak, keď nás brankár Hrdina podržal. My sme mali tutovku v podaní Mišoviča. Myslím si, že deľba bodov je zaslúžená. Už pred stretnutím som v kabíne z hráčov cítil odhodlanie ísť aj za víťazstvom, no remíza s takýmto súperom je pre nás veľmi cenná,“ povedal tréner juniorky Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - 1. FC Tatran Prešov 0:0

Žlté karty: 85. Spáčil, 90. Szalma, 90. Kušnír – 64. Baran, 90. Šimko

Rozhodovali: Ihring – Hrmo, Bobko

Návšteva: 120 divákov

Slovan: Hrdina – Mičák, Marušin, Habodasz, Tóth – Kušnír (90. Ferleťák), Marko, Koseček (46. Hornyák) – Božík (87. Balko), Isaac (87. Szalma), Mišovič (62. Spáčil)

Tatran: Kučinskij – Šimko, Baran, Župa – Kopásek (7. Bobrovský, 46. Diao), Milunovič, Špyrka, Legnani (77. D. Pavúk), Jendrek (61. Kačerík) – Dolný, Gladiš (46. Petko)